Zestawy zaworów do grzejników

Dostosuj pracę grzejnika do swoich indywidualnych potrzeb. Zwróć uwagę na panujące aktualnie warunki, aby zapewnić sobie komfort cieplny w swoim mieszkaniu. Efektywnie wykorzystaj możliwości swojego grzejnika. Przeznaczone są do tego zestawy zaworów grzejnikowych. Koniecznie musi on być dopasowany do rodzaju grzejnika, aby zawory mogły z nim prawidłowo współpracować.

Rodzaje zaworów

Zestawy zaworów do grzejników składają się z niezbędnych w każdym systemie zaworów, które spełniają konkretne funkcje. Wyróżniamy zawory regulacyjne, przeznaczone do zarządzania temperaturą grzejnika. Występują w dwóch opcjach – z pojedynczą i podwójną regulacją. Drugim rodzajem są zawory odcinające, które otwierają i zamykają drogi przepływu. Steruje się nimi z wykorzystaniem pary wodnej, sprężonego powietrza lub oleju hydraulicznego. Trzecią grupą zaworów są zawory termostatyczne, których miejsce jest w głowicach termostatycznych. To urządzenia automatycznie dostosowujące moc grzejnika. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, przede wszystkim pozwala utrzymać stałą temperaturę.

Poznaj ofertę sklepu!

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zestawy zaworów grzejnikowych o różnym zastosowaniu, również specjalne przeznaczone do grzejników łazienkowych. Możemy zastosować w nich podłączenie boczne, montując zawory odcinające i termostatyczne. Możliwe jest też podłączenie dolne. Tym razem również wybieramy podobne zestawy zaworów grzejnikowych. W tym przypadku możliwe jest jednak dodatkowo zamontowanie zaworu zespolonego. Co to oznacza? Tego typu zawór składa się z dwóch zaworów, wspomnianego już termostatycznego i powrotnego. Jest to wariant, który wykorzystuje się przy okazji potrzeby jednoczesnego dostosowania ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Ponadto charakteryzują się łatwością założenia głowicy termostatycznej i możliwością zmiany jej położenia.
Zestawy zaworów grzejnikowych w naszej ofercie dostępne są w wielu wariantach. Różnią się rodzajem zaworów, ale również ich kolorem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
;
Sklep internetowy Shoper.pl