Zawory grzejnikowe

Każdy grzejnik musi posiadać zawór, w przeciwnym razie nie wykorzystamy efektywnie jego możliwości. Zawory grzejnikowe zawsze dopasowujemy do rodzaju kaloryfera, co zapewnia im zgodność współpracy. Wyróżnić możemy kilka rodzajów zaworów. Regulacyjne są standardowymi urządzeniami, które przeznaczone są do ustawiania konkretnej temperatury grzania. Dostępne są regulacyjne zawory do grzejników z pojedynczą lub podwójną regulacją. Przy grzejnikach stosuje się też zawory termostatyczne, występujące wraz z głowicami termostatycznymi. Ich zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury. Są jeszcze odcinające zawory do kaloryferów, otwierające i zamykające drogę przepływu.

Jakie zawory do grzejników?

Pojawia się zatem pytanie, jakie zawory wybrać, szczególnie jeżeli potrzebne nam są zawory do grzejników dekoracyjnych. W tym przypadku nie tylko ich sprawność oraz idealne dopasowanie do grzejnika mają duże znaczenie, ale też ich wygląd. Wybierając zawór, zwróć uwagę, w jaki sposób kaloryfer został zamontowany. Od tego zależy, czy kupisz zawór do grzejników zasilanych bocznie czy od tyłu. Równie ważny jest sposób połączenia zaworu z głowicą, czy jest ono zakręcane czy zatrzaskowe.

Zawory grzejnikowe z podłączeniem bocznym dzielimy jeszcze na proste i kątowe. Pierwszy wariant sprawdza się w sytuacji, kiedy kaloryfer jest montowany na ścianie pionowo. Kątowy zawór będzie odpowiedni, jeżeli grzejnik montujemy do podłączenia, które znajduje się za nim.

Zawory do grzejników dekoracyjnych wyróżniają się zarówno wysoką jakością wykonania, co przekłada się na ich trwałość i odporność na uszkodzenia, jak też estetyką i designem, pasującym do kaloryferów ozdobnych. Niektóre mają charakter antyczny, są w kolorze miedzianym lub złotym. Inne, bardziej uniwersalne są w odcieniach połyskującej szarości. Polecamy ponadto zawory z drewna w wersji białej i bardziej klasycznej, jak dąb i mahoń. W naszej ofercie dostępne są również wysokiej jakości złączki do grzejników i głowice termostatyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
;
Sklep internetowy Shoper.pl