Głowice termostatyczne do grzejników

Brak sprawnej głowicy przy kaloryferze może skutkować domykaniem przepływu czynnika grzewczego lub jego przedwczesnym zamykaniem. Głowice termostatyczne do grzejników odpowiadają za skuteczną regulację temperatury w pomieszczeniu.

Najważniejsze parametry i cechy – głowice termostatyczne do grzejników

Głowica termostatyczna musi współpracować dobrze z zaworem lub wkładką termostatyczną. Jest to warunek konieczny, ponieważ tylko wzajemnie na siebie oddziałując, są w stanie szybko i właściwie reagować na zmieniające się warunki. Ponadto zawory termostatyczne do grzejników czy też wkładki muszą posiadać trzpień o odpowiedniej długości. Współpracuje on z głowicą, otwierając się i zamykając, tym samym zwiększając lub zmniejszając przepływ czynnika cieplnego

Głowice termostatyczne do grzejników występują w wariantach, odpowiadających cechom konkretnej grupie kaloryferów – dolnozasilających, bocznozasilających i podłączonych od dołu. Głowice termostatyczne do grzejników są dostępne w wersji klasycznej z czujnikiem wbudowanym, wyniesionym bądź też w opcji wzmocnionej. Są też głowice elektroniczne, pozwalają ograniczyć zużycie energii do 20%. Jest to możliwe dzięki możliwość ustawienia parametrów temperatury w systemie dniowym, dobowym i tygodniowym.

Co to jest oznaczenie TELL?

Głowice termostatyczne do grzejników dekoracyjnych i klasycznych oznaczone są jednym z symboli od A do F. TELL jest to ocena efektywności produktu. Pierwsza litera przypisywana jest urządzeniom najbardziej ekonomicznym i efektywnym. Kryteria, jakie są uwzględniane przy ocenie kaloryferów, to histereza, wpływ temperatury wody i różnicy ciśnień, a także czas zamykania.

W naszym sklepie dostępne są głowice termostatyczne do grzejników, które będą pasowały do różnych rodzajów kaloryferów, a także spełnią oczekiwania mniej, jak i bardziej wymagających użytkowników. Współpracują z proponowanymi przez nas grzejnikami dekoracyjnymi, a dzięki szerokiej ofercie wzorów i kolorów idealnie dopasujesz głowicę do stylistyki grzejnika i wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
;
Sklep internetowy Shoper.pl