Głowice elektroniczne do grzejników dekoracyjnych

Wszystkie głowice termostatyczne elektroniczne składają się z obudowy, trzpienia głowicy, czujnika cieczowego lub gazowego oraz mieszka sprężystego. Służą one do dostosowania stopnia otwarcia zaworu do temperatury otoczenia. Dzięki temu zapewniony zostaje optymalny przepływ ciepła, a w pomieszczeniu utrzymywana jest odpowiednia temperatura. Obok wciąż często używanych mechanicznych głowic znajdują się elektroniczne głowice termostatyczne, które gwarantują większą kontrolę nad przepływem ciepła. Znajdziesz je w naszej ofercie!

Głowice termostatyczne elektroniczne – rodzaje

Dzięki uzupełnieniu głowicy o elektronikę, możemy dodatkowo ustawić szczegółowe parametry pracy, dostosowując ją m.in. do pory dnia czy dnia tygodnia. Niektóre głowice elektroniczne do grzejników pozwalają nawet na zdalną kontrolę. Możemy wyróżnić głowice cieczowe, wykrywające zmianę objętości cieczy oraz gazowe, zawierające specjalną mieszaninę gazów. Podstawowym modelem jest głowica z wbudowanym czujnikiem. Nie może być osłonięta, ale również nie powinna być narażona na przeciągi, ponieważ każda zmiana temperatury wpływa bezpośrednio na poprawność działania zaworu. Innym rodzajem są głowice termostatyczne elektroniczne kątowe, które najczęściej posiadają czujniki wyniesione. Nie stwarzają żadnych ograniczeń przy ich montażu, można je stosować w każdych warunkach.

Wyróżnić możemy też głowice elektroniczne radiowe, które, jak sama nazwa wskazuje, działają dzięki komunikacji radiowej. Innym rodzajem są głowice ze zdalnym sterowaniem przez sieć, z technologią Wi-Fi czy też z modułem Bluetooth.

Elektroniczne głowice termostatyczne a rodzaj grzejnika

Głowice termostatyczne elektroniczne należy również dopasować do rodzaju grzejnika - głowica musi być z nim kompatybilna. Przy grzejnikach bocznozasilanych nie dostajemy zaworów w zestawie, kupujemy je wraz z głowicą. Przy dolnozasilanych mamy zawór, na którym bezpośrednio mocujemy głowicę. Są jeszcze grzejniki z podłączeniem od dołu, w których również nie ma zaworów, a za kontrolę przepływu czujnika grzewczego odpowiedzialny jest zawór dolny 3w1. W naszej ofercie znajdziesz także standardowe głowice termostatyczne oraz zawory do grzejników. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Live Chat Software
;
Sklep internetowy Shoper.pl